top of page

דייט ראשון: בואו נכיר

היי, זאת נעמה. מנכ"לית פרטיות ישראל. זאת שמאחורי הפוסטים, המיילים, הציוצים. והגיע הזמן שקצת תכירו אותי - ואת הפעילות של העמותה.


אתחיל מהסוף: לפני חודש פתחנו את האפשרות לתרום באופן קבוע לפעילות של פרטיות ישראל. בעלות של כוס קפה בחודש, יש לך יכולת לעשות מעשה למען הפרטיות של כולנו - מצד אחד לעזור לנו לגדול ולהרחיב את הפעילות, ומצד שני להשפיע על תעשיית המידע ועתיד הפרטיות שלנו!


לפני שנתחיל בקמפיין מימון המונים, חשוב לי שתכירו את העמותה, את הפעילות שהייתה וצפויה ואותי באופן אישי, ומכאן הפוסט הרשמי הראשון בבלוג שלנו.


מה היה לנו?

פרטיות ישראל קמה בעיצומו של משבר הקורונה, בין מערכות הבחירות, ובתקופת חוסר ודאות, כלכלית, חברתית ופוליטית. אבל הגענו נחושים, והיה לנו ברור - שדווקא עכשיו, יותר מתמיד - דרוש ארגון שכל כולו עוסק ומדבר פרטיות.

וכשאנחנו אומרים פרטיות - אנחנו לא מתכוונים לכבות אתכם. אנחנו לא נטיף לכם או נגיד לכן לסגור את הפייסבוק או להפסיק להשתמש בסמארטפון, הפוך. אנחנו נפעל להבטיח שהשימוש היום-יומי שלנו בטכנולוגיה לא יפגע בנו, ושהפרטיות שלנו תקבל מקום מרכזי בשולחן קבלת ההחלטות.

לאורך הדרך הצטרפו אלינו 3,171 חברים וחברות בפלטפורמות שונות: זה הרבה מאוד א.נשים שאכפת להן.ם מהפרטיות. ואם נסתכל על זה כפיילוט, proof of concept - הצלחנו. לפרטיות בישראל יש קהל. כמות הא.נשים שצועדת איתנו בדרך מרגשת אותי בעיקר כי אנחנו לא מקדמים בתשלום את העמוד שלנו, אנחנו פועלים ללא אנשי דיגיטל, יח"צ, שיווק או תוכן, ולמרות זאת – הצלחנו להביא קהל בצורה אורגנית לחלוטין – מפה לאוזן, מפוסט לפוסט, מנושא לנושא – צמחנו והצלחנו להגיע ליותר א.נשים מתעניינות, סקרנים ונהדרימיות.


מבחינת הפעילות של העמותה בשנה החולפת – עבדנו על להביא את הזכות לפרטיות לחזית סדר היום, דרך:

54 מכתבים ששיגרנו למקבלי החלטות במשרדי הממשלה, בכנסת וברשויות הציבוריות

12 תזכירי חוק שסקרנו ודרשנו לשנות ולהתאים באופן שיגן על הזכות לפרטיות

5 ניירות עמדה ומדיניות שפרסמנו והצגנו בוועדות הכנסת השונות

4 הליכים משפטיים שהגשנו בבתי המשפט, מתוכם 2 עתירות לבג"ץ שהגשנו יחד עם שותפינו הטובים האגודה לזכויות האזרח

6 בקשות חופש מידע שביקשו לחשוף איך המדינה מתייחסת למידע עלינו

ולבסוף, 27 כלי תקשורת שונים סיקרו את הפעילות החשובה הזו 81 פעמים!

זו התחלה טובה. אבל זו רק ההתחלה.


מה הלאה?

כדי להמשיך להשפיע - אנחנו רוצים להגיע ליותר א.נשים, להרחיב את קהילת הפרטיות בישראל ולהגביר את הקול. כך נוכל להרחיב את מגוון התחומים שאנחנו פועלים בהם - לעסוק יותר בנושאים שנוגעים בטכנולוגיה, חדשנות ומידע על-ידי פיתוח קהילות ומפגשים משותפים, לבסס מחלקה משפטית שתביא יותר סוגיות של פרטיות לבתי המשפט, ולהקים מחלקת חינוך ותוכן – שתפתח תכנים ייעודיים ותקיים אירועים ומפגשים. חינוך לפרטיות יאפשר לנו לעצב את המרחב הוירטואלי ולהבטיח שהוא יהיה הוגן, בטוח, מאפשר ומצמיח גם עבור הדורות הבאים.


בשנה הקרובה אנחנו נמשיך להעמיק ולעסוק בנושא של אמצעי אכיפה ומעקב טכנולוגיים ובשימוש הגובר במאגרי מידע ציבוריים, זאת לצד הביסוס הפיננסי והאופרטיבי של העמותה. אנחנו לא כאן כדי להרוויח כסף, כל הכספים שאנחנו מגייסים משמשים אותנו כדי לממן את הפעילות שלנו. כתורמים קבועים – תוכלו להשפיע על האופן שבו אנחנו פועלים ולקחת חלק במאבק על עתיד המידע שלנו.

קצת עליי

נכון להיום, בעמותה עובדת אחת בשכר, מנכ"לית העמותה – אנוכי. זו הסיבה שחשוב שתכירו אותי – מי אני ומאיפה אני באה. הדבר הראשון שחשוב שתדעו עליי - זה שאני בן אדם שעונה מאוד מהר להודעות ולמיילים. בגלל שאנחנו מתחילים כאן מערכת יחסים ואני רוצה להאמין שכולנו פה כדי לעשות טוב - תרגישו חופשי ובנוח לכתוב לי, במייל: naama@privacyisrael.org.il; או בטלפון: 054-9444324.


אני עובדת בפרטיות ישראל מיום 5.7.20, כשבועיים וחצי לפני שהעמותה הוקמה ויצאנו לקמפיין גיוס הראשון שלנו. לפני פרטיות ישראל, רקדתי וקפצתי בין עולם הסייבר (בתפקידי “hands-on” וניהול), לבין עולם המשפט כעורכת דין במחלקת האינטרנט, סייבר וזכויות יוצרים במשרד בינלאומי מוביל (פרל כהן צדק לצר ברץ).


העבודה בפרטיות ישראל דייקה עבורי את מה שחיפשתי לאורך 14 שנות קריירה – שילוב של (1) עיסוק בעולם הפרטיות שסקרן אותי תמיד, (2) עבודה בעלת ערך ציבורי ואישי שתמיד הייתה חסרה לי, ו-(3) וממשק עם טכנולוגיות שזה ממש ב-DNA שלי מאז שאני זוכרת את עצמי.

ל"פרטיות ישראל" הגעתי לאחר שנה וחצי בחברת סטארטאפ, שם ניהלתי את מחלקת ה-Cyber Operations שכללה צוות תגובה לאירועי סייבר (SOC) שנתן מענה 24/7 ללקוחות ישראלים ובינ"ל, ואת צוות המחקר של החברה. אחד הדברים שנהניתי מהם בסטארטאפ, זה היכולת ליצור יש מאין, לקדם תהליכים עסקיים ובעיקר לעבוד עם אנשים – לקוחות והעובדים המדהימים שעבדו לצידי. ואלו בדיוק הדברים שחשוב לי להביא לפרטיות ישראל - ליצור יש מאין, לקדם תהליכים (במקרה הזה: ציבוריים), ולגייס אנשים לדרך של פרטיות.


כשהציעו לי להגיש מועמדות לתפקיד מנכ"לית העמותה, לא היה לי ספק שזה מה שאני רוצה. אפילו לא שביב שנייה של תהייה או התלבטות. לא היה לי ספק לגבי "ההקרבה" של לעבור מהמגזר הפרטי למגזר השלישי, להפך. ראיתי בזה הזדמנות ענקית ואתגר עצום - ועד היום, אני מודה כל יום על ההזדמנות שניתנה לי. אני כל יום בוחרת להמשיך ולעבוד בפרטיות, וזו מתנה מאוד גדולה שקיבלתי.

גדלתי ברמת השרון, למדתי קולנוע וספרות בתיכון אלון. יש לי תואר ראשון במשפטים וממשל מאוניברסיטת רייכמן (המרכז הבינתחומי הרצליה), ותואר שני במנהל עסקים בהתמחות ב-Big Data/AI גם מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. אני נשואה לגל, פעיל חברתי בתחום הגזענות בכדורגל, איש תקשורת וטלוויזיה והאיש שלי. אנחנו גרים בתל אביב -יפו, ומגדלים יחד את סלבה החתול וסוזי הכלבה.

85 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page