גלישה בטוחה ברשת
מנועי חיפוש

קמפיין גלישה בטוחה ברשת נוצר, נחקר ונכתב על-ידי תלמידי כתה י"ב בתיכון "ליידי דיוויס" בתל אביב-יפו, למען הגברת המודעות להגנה על הפרטיות במידע אישי במנועי חיפוש. קראו עוד.

 
 

השוואת מנועי חיפוש

 

מאחורי הקמפיין...

שלום, אנו קבוצת תלמידי כיתה יב' בתיכון "ליידי דייויס". במסגרת פרויקט הגמר באזרחות, אנו משתפים פעולה עם עמותת "פרטיות ישראל" בקמפיין להעלאת המודעות לגבי הפרטיות של המידע האישי שלנו במנועי החיפוש.

 

מנועי החיפוש מהווים את עמוד השדרה של הרשת העולמית, במובנים רבים, כיוון שמשמשים דרך יעילה לנווט במרחב הדיגיטלי. עקב התרומה של מנועי החיפוש לחיינו, רבים נוהגים להתעלם מכך שבעזרת מנועי החיפוש ניתן לאסוף מידע אישי רב על המשתמשים. למידע הנאסף ישנם שימושים שמטרתם להיטיב את חווית המשתמש, כגון שיווק מוצרים רלוונטיים, גישה מהירה לכמות עצומה של ידע וגישה לתכנים מעניינים. עם זאת, לאותו המידע עשויים להיות שימושים מזיקים ביותר, כגון שימוש במידע האישי של אדם לשם הכפשה, סחיטה, ואף איום על ביטחונו האישי.

 

ברוח מצב שכזה, החלטנו שיש צורך בהעלאת המודעות בקרב הציבור לנושא, ולהציע פתרון. לשם כך הכנו, בשיתוף עמותת "פרטיות ישראל" את הקמפיין. הפרטיות צריכה להיות חשובה לכל אדם באשר הוא, שכן הזנחה שלה יכולה להוביל לנזק בלתי הפיך, ולא רק במרחב הדיגיטלי.

יזמו, חשבו, הגו, יצרו, חקרו: שחק פופלינגר, יובל מרגלית ואריאל גלזמן.